Murseli akuzon PDK-në dhe Nismën: Po keqpërdorin flamurin e UÇK-së për vota

 

Naim Murslei, këshilltari i liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli ka drejtuar akuza ndaj PDK-së dhe Nismës për siç ka thënë keqpërdromin e flamurit të UÇK-së.

Sipas Murselit këto dy sujekte në kohë fushate po luajnë me ndjenjat e popullit.

“PDK dhe Nisma do të ndëshkohen nga qytetarët për keqpërdorimin e flamurit të UÇK-së në kohë fushate. Është për të ardhur keq se 21 vjet pas luftës dikush vazhdon të luan me ndjenjat e qytetarëve për një grusht vota. Populli nuk do t’i voton më mashtruesit!”, ka shkruar Murseli./21Media

Back to top button