Mustafa flet pas votimit të Osmanit si kryeparlamentare

Kryetari i LDK-së uron Osmanin

Isa Mustafa, kryetar i LDK-së ka uruar nënkryetaren e kësaj partie, Vjosa Osmanin për pozitën e re.

Ai ka deklaruar se me zgjedhjen si kryetare e Kuvendit të Vjosa Osmanit që ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, u nxor në pah ngrohtësia dhe disponimi i deputetëve të koalicionit qeverisës për të përmbushur me besim dhe përkushtim marrëveshjen e koalicionit./21Media

Back to top button