Mustafa: Kemi përafrime me VV’në

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës

Jemi ende duke diskutuar për të arritur një marrëveshje që të kemi propozime të përbashkëta për bashkëqeverisje tha zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa pas mbledhjes së kryesisë. Shtoi se, mbetet të shihet nëse do të ketë marrëveshje, por se vullneti i LDK-së është që të arrihet një e tillë. Derisa bëri me dije se, është diskutuar vetëm për negociatat me VV-në dhe jo edhe për takimin e Osmanit me Kurtin në Kuvend.(Teksti-Albulena Nuha, kamera – Fatos Veseli)./21Media

 

 

 

 

Back to top button