Mustafa priti në takim zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Mustafa priti në takim zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa, priti në takim Zëvendësndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, John Manza.

Kryeministri Mustafa dhe Manza kanë biseduar për procesin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet NATO-s dhe Kosovës, si dhe për zhvillimet tjera aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë.

Në këtë kontekst, Mustafa theksoi rolin e rëndësishëm si dhe besimin që gëzon KFOR-i në Kosovë./21Media