NATO mirëpret vendimin e Thaçit për tërheqjen e ligjit për FSK-në

NATO-ja e ka mirëpritur vendimin e presidentit Hashim Thaçi që ta tërheq ligjin për FSK-së

Një një përgjigje një zyrtar i NATO-s për media tha se Aleanca Veriatlantike e mirëpret gatishmërinë e institucioneve të Kosovës që për të ardhmen e FSK-së në debat të përfshihen të gjitha komunitetet, shkruan rtv21.tv

Gjatë viteve, NATO ka mbështetur zhvillimin e FSK-së si forcë profesionale, dhe shumë etnike. Struktura, mandati dhe misioni i FSK-së janë çështje e institucioneve lokale në përputhje me ligjet dhe kushtetutën e Kosovës bëjnë të ditura burimet e RTv21 në NATO. /21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button