Policia ka njoftuar se dje në fshatin Rogoqice të komunës së Kamenicës, është ndaluar një burrë që traportonte dhi pa çertifikatë.

”Njësiti policor ka ndaluar një automjet transportues dhe dyshohet se burri kosovar i cili e drejtonte automjetin, transportonte 11 copë dhi pa certifikatë të transportit dhe pa certifikatë të dezinfektimit të automjetit”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mesditës dhe rasti i kompletuar i është dorëzuar zyrtareve të AUV, për procedura të mëtutjeshme./21Media