Në Gjilan nuk votoi personi i vdekur!

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Prokuroria e Shtetit zbulon rastin

Prokuroria e Shtetit i ka trajtuar me urgjencë raportimet e një qytetari të Gjilanit i cili pretendonte se dikush kishte votuar në emër të kushëririt të tij të vdekur, Shaip Robellit.

Prokurori Arben Kadriu në një komunikim me KALLXO.com ka njoftuar se  personi i quajtur Shaip Robelli ka votuar është person i gjallë.

“Të njëjtin e kemi gjetur, e kemi sjellë në vendvotim dhe e ka vërtetuar se është nënshkrimi i tij dhe gjithçka është në rregull”, ka thënë Kadriu.