Një person ka raportuar në polici se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një objekt në Rahovec.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante si dhe njësiti i zjarrfikësve të cilët e kanë lokalizuar zjarrin. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti është nën hetime.