Në 24 orët e fundit në Skoci janë regjistruar 43 raste të reja me koronavirus.

Në 14 ditët e fundit janë konfirmuar 418 raste. 51 u regjistruan të shtunen dhe 65 të premten.

Për më shumë se një muaj nuk u regjistrua asnjë viktimë nga koronavirusi në Skoci./21Media