Në komunën e Ferizajt janë shëruar edhe 42 pacientë dhe janë regjistruar edhe gjashtë raste të reja me COVID-19. Numri i rasteve aktive në këtë komunë është 146.

“Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19, bëhet e ditur se kemi edhe 6 raste të reja pozitive me këtë virus në Ferizaj, që çon në 146 numrin e rasteve aktive dhe 42 të shëruar që çon numrin e të shëruarve në 526.”, thuhet në njoftimin e komunës./21Media

🔴 6 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj dhe 42 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me…

Posted by Komuna e Ferizajt on Sunday, August 16, 2020