Sipas burimeve të RTV21, në fshatin Ratkoc, vendlindjen e Avdulllah Hotit-kandidatit për kryeministër nga LDK, ka fituar Lëvizja Vetëvendosje.

Sipas këtyre burimeve numrimi në fshatin Ratkoc ka përfunduar dhe rezultatet janë si në vijim:

Lëvizja Vetëvendosje: 460
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: 452
Lidhja Demokratike e Kosovës: 335
Partia Demokratike e Kosovës:149
Nisma Socialdemokrate:27

Komsioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar publikimin e rezultateve preliminare për zgjedhjet e parakohshme paralamentare./21Media