Netflix e konfirmon sezonin e dytë të ”Squid Game”

Netflix ka bërë të ditur se sezoni i dytë i ”Squid Game” është konfirmuar.
Lajmi për programin hit u zbulua në një postim që shfaq një pamje nga afër të syrit të ndezur të kukullës rrëqethëse Young-hee, me një ‘2’ të mbivendosur mbi objektiv.
Krijuesi i shfaqjes, Hwang Dong-hyuk, konfirmoi më parë se programi do të rikthehej për një seri të dytë episodesh gjatë një interviste me Vanity Fair që u publikua muajin e kaluar.
Ata ndanë gjithashtu një shënim personal nga Dong-Hyuk, 51 vjeç, i cili e filloi mesazhin e tij duke shkruar: “Një raund krejt i ri po vjen”.
”U deshën 12 vite të tëra për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game vitin e kaluar. Por u deshën 12 ditë që Squid Game të bëhej seriali më i njohur i Netflix ndonjëherë. Si shkrimtar, regjisor dhe producent i Squid Game, një thirrje e madhe për fansat tanë në mbarë botën. Faleminderit që shikoni dhe ju pëlqeni shfaqjen tonë”, tha Hyuk.
Ky i fundit ka ndarë edhe disa informacione rreth sezonit të dytë të ardhshëm të programit.
Në sezonin e dytë Gi-hun kthehet, njeriu i përparmë kthehet, burri me kostum me ddakji mund të kthehet.
Dong-Hyuk shtoi se do të prezantohej i dashuri i kukullës vrasëse Young-hee Cheol-su.
Ai e mbylli mesazhin duke i ftuar fansat e emisionit të ‘bashkohen me ne edhe një herë për një raund krejt të ri’./21Media

Back to top button