Ngjarjet e datës 1 gusht

1 min read

13:00Në kuadër të Panairit të Librit, organizohet takim me poetin Xhevdet Bajraj. Merr pjesë dhe kryeministri Albin Kurti. (Holli i Teatrit Kombëtar, Prishtinë)

18:30Mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden. Merr pjesë presidentja Vjosa Osmani dhe ambasadori i ShBA-së, Philip Kosnett. Ndërsa përmes një video-mesazhi, të pranishmëve do t’iu drejtohet presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit).