Ngjarjet e datës 1 maj

Federata e Pingponut zhvillon xhirot e fundit të Superligës për meshkuj dhe femra si dhe xhiro e fundit në Ligën e parë për meshkuj. (Sallën e pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)
Bëhen homazhe në nderim të dëshmorit të kombit, Agim (Ali) Selmanaj. (Kompleksi Memorial në Gllogjan, ora 11:00)
Myftiu i Kosovës Naim Tërnava do të jap mesazhin me rastin e festës së Fitër Bajramit. (Selia e kryesisë së BIK-ut në Prishtinë, ora 11:00)
Federata Sindikale e Punëtorëve të Sektorin Privat te Kosovës, organizon protestën për nder të Një Majit, ditës ndërkombëtare të punëtorëve. (Sheshi Zahir Pajaziti deri te Qeveria, ora 11:00- 12:00)
Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist proteston nga Blloku Anti-Kapitalist, protestojnë nën thirrjen: Punëtore e punëtorë të bashkuar kundër shtypjes. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 12:00)

Back to top button