Ngjarjet e datës 17 janar

Mbahet procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve. (Hagë, ora 09:00)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe te varret e Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës dhe viziton kullën e familjes Gërvalla. (Dubovik të Deçanit, ora 11:00)

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim – ORCA mban konferencë për media. (Zyrat e ORCA-s, rruga “Henrik Baric, ora 11:00)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani vendos kurorë lulesh te busti i Kadri Zekës. (Prishtinë, ora 13:00)

Back to top button