Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj do të mbajë konferencë për medie, lidhur me skandalet korruptive në Komunën e Prizrenit, arrestimet e fundit dhe tema të tjera. (Degës së PDK-së në Prizren, ora 11:00).

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca do të bëjnë homazhe në kompleksin memorial në Çikatovë dhe në Poklek të Drenasit. (Çikatovë, Poklek , ora 11:30).