Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Mbahet Kursi për Administratoret e Sportit për Federatën e Ragbit të Kosovës dhe Federatën Sportive të Punëtorëve të Kosovës. (Hotel “Sirius”, nga ora 09:00 deri në ora 18:00)

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë mban ligjëratën publike “Sot, 20 vite më parë: Rasti i zhdukjes së dy drejtorëve”. (Qendra e Dokumentimit Kosovë në Bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, ora 11:00)

Koalicioni AAK-PSD mban konferencë për media. (Zyrat qendrore të AAK-së, ora 11:00)

Partia FJALA mban tubim në Podujevë. (Sheshin “Ali Ajeti”, ora 11:00)

Vetëvendosje mban tubim në Pdujevë. (Sheshin “Ali Ajeti”, ora 12:00)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të mbajë konferencë. (Ndërtesa e vjetër të Komunës, ora 12:00)

Bëhen homazhe te memoriali ku 75 vite më parë u pushkatuan 104 qytetarë shqiptarë. (Afër Institutit të Historisë në Prishtinë, ora 14:00)

Vetëvendosje mban tubim në Drenas. (Shtëpia e Kulturës, ora 15:00)

PDK mban tubim me qytetarët e Komunës së Deçan. (Hotel “Swiss”, Deçan, ora 15:30)

Nisma Socialdemokrate mban tubim me qytetarë në Kamenicë. (Shtëpia e Kulturës, ora 16:00)

PDK mban tubim me qytetarët e Pejës. (Tereni Sportiv “Valon Begolli” afër QKMF-së, ora 16:30)

PDK mban tubim me qytetarët në Klinë. (Shtëpia e Kulturës, ora 18:00)

Nisma Socialdemokrate mban tubim me qytetarë në Gjilan. (Teatri i Qytetit, ora 18:00)

Koalicioni AAK-PSD mban tubim në Istog. (Shtëpia e Kulturës, ora 18:00)

Aleanca Kosova e Re, do të shpalosë programin e saj politik para qytetarëve të Gjakovës. (Shkolla e Muzikës, ora 18:00)

Vetëvendosje mban tubim në Bregun e Diellit. (Shkolla “Iliria”, ora 19:00)

Nisma Socialdemokrate mban tubim me qytetarë në Viti dhe Kllokot. (Restaurant “Lindi i ri”, ora 19:30)