Nis protesta kundër dhunimit të grave

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ka filluar protesta e paralajmëruar për sot pas rastit të dhunimit të 11 vjeçares nga 5 persona ditë më parë.
Me thirrje në “Mbrojtje për vajzat dhe gratë” protestuesit pritet të marshojnë nëpër rrugët e kryeqytetit për të sensibilizuar institucionet dhe shoqërinë për parandalimin e rasteve të tilla./21Media

Back to top button