Pas takimit mbajnë konferencë

Pas takimit mbajnë konferencë

Ka nisur takimi i ministrit në detyrë të Tregtisë , Endrit Shala, me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi, në objektin e Ministrisë së Tregtisë.

Takimi vjen vetëm 4 ditë pasi Kosova vuri masa reciprociteti ndaj produkteve të mjaltit dhe patateve që hyjnë në Kosovë nga Maqedonia.

Shala dhe Bekteshi pas takimit me dyer të mbyllura do të dalin në një konferencë të përbashkët shtypi.