Sot varroset artistja Nexhmije Pagarusha

Sot varroset artistja Nexhmije Pagarusha

Pas Akademisë Përkujtimore nga Teatri Kombëtar në Prishtinë është nisur kortezhi bashkë me arkivolin e të ndjerës Nexhmije Pagarusha për në Malishevë, ku edhe do të bëhet ceremonia e varrimit.

Ajo do të varroset sot nga ora 14:30 në fshatin e saj të lindjes në Pagarushë sipas amanetit të saj dhe ceremonia e varrimit do të jetë familjare./21Media