Nisma Socialdemokrate nuk arriti të kalojë pragun në zgjedhjet e 14 shkurtit. E pas kësaj ka reaguar, zëvendëskryeministrja në detyrë, Albulena Balaj-Halimaj e cila i përket këtij subjekti politik.

Ajo është shprehur se pavarësisht këtij rezultatit do Nisma do vazhdojnë më të fortë.

“Me rezultat ndryshe, por shumë krenare me Nismën dhe me angazhimin e të gjithëve!… Vazhdojmë… Edhe më të fortë!”, ka shkruar ndër tjerash ajo në Facebook. /21Media