Nitaj: Shteti s’bëri asgjë!

Nitaj ka thënë se shteti i Kosovës nuk e ka bërë as veprimin më të vogël në raport me Haradinajn

Anëtari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se shteti i Kosovës jo vetëm në raport me Ramush Haradinaj por edhe në raport me gjithë problemet që kanë pasur njerzit në marrëdhëniet me Serbinë nuk e ka bërë as veprimin më të vogël dhe as hapin më të vogël, shkruan rtv21.tv

Nitaj po ashtu tha se shteti i Kosovës, Ministria e Drejtësisë dhe Ministria e Punëve të Jashtme i kanë përmbushur disa obligime në raport me rastin që kanë qenë obligime kushtetuese mirëpo kontributi i Kosovës në adresimin e këtyre çështjeve në raport me Serbinë ka qenë nën zero./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button