Një 26 vjeçar u arrestua për dhunë në familje

1 min read

Policia në Ferizaj sot ka arrestuar një burrë për dhunë në familje.

Sh.Q është shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga hetuesit, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

“Policia Rajonale e Ferizajt me datën 12.01.2022 reth orës 22:30 kishte pranuar një informacion se në rrugën. ‘’ Tirana’’ në Ferizaj ishte një rast i dhunës në familje në progres . Në lidhje me këtë, policia i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, mirëpo i dyshuari me inicialet SH.Q (M/K) 26 vjeçar, pasi kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij pêr të disatën herë, kishte ikur nga aty në drejtim të panjohur,  ndërsa viktima nga policia ishte dërguar në strehimore dhe për rastin ishin njoftuar , Prokurori i Shtetit , Mbrojtësi i Viktimave të Dhunës në Familje dhe Qendra për Punë Sociale.

Policia Rajonale e Hetimeve, përkatësisht, Sektori Rajonal i Dhunës në Familje, pas një pune hetimore intenzive,  sot rreth 09:00 në rrugën” Ramadan Ferizi” në Ferizaj, kanē arritur që ta arrestojnē të dyshuarin Sh.Q.”, ka informuar policia./21Media