Një 46-vjeçar vdiq pasditen e kësaj të enjteje në Berat. Ai ishte punonjës i ndërmarrjes së gjelbërimit dhe po punonte në brigje e lumit Osum.

Viktima është identifikuar si shtetasi Shkëlqim Metkaj, i cili kishte hipur mbi pemë dhe po e shkurtonte atë me sharrë elektrike.

Por, më pas ai është rrëzuar dhe për shkak të plagëve të marra, 46-vjeçari vdiq në vend./vizionplus