Një burrë u gjet i vdekur i rrethuar nga 124 gjarpërinj

1 min read

Një burrë amerikan është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij i rrethuar nga dhjetëra gjarpërinj – shumë prej tyre helmues.

Fqinjët lajmëruan policinë pasi shkuan në shtëpinë e tij dhe e panë atë të shtrirë në dysheme.

Kur oficerët arritën, ata gjetën 124 gjarpërinj helmues dhe jo helmues, duke përfshirë pitonët, kobrat dhe gjarpërinjtë me zile, transmeton rtv21.tv.

Më i madhi u tha se ishte një piton birman rreth 4 metra.

Megjithëse ishin në tanke, u thirrën ekspertë të kontrollit të kafshëve.

49-vjeçari i paidentifikuar u shpall i vdekur në vendngjarje. Shkaku i vdekjes ende nuk është përcaktuar, por policia thotë se nuk ka prova për “loj të keqe”. Do të bëhet ekzaminimi pas vdekjes.

Qendra e Kontrollit të Kafshëve aty pranë Charles County po koordinon përpjekjet e shpëtimit për të lëvizur dhe rivendosur zvarranikët me ndihmën e ekspertëve nga Karolina e Veriut dhe Virxhinia.

Është e paligjshme të posedosh gjarpërinj helmues në Maryland./21Media