Një i mitur u ther me thikë, u arrestua i dyshuari

 

Një i mitur ka pësuar lëndime si pasojë e therrjes me thikë gjatë ditës së djeshme në Prizren. Policia sot informoi se ka arritur ta arrestojë të dyshuarin (i mitur), i cili ka therur me thikë viktimën.

“Viktima mashkull kosovar (i mitur), nga kalimtarët e rastit është dërguar në Spitalin e Prizrenit, pasi që njëjti kishte plagë të rënda trupore. Sipas mjekut, viktima është në gjendje të rëndë, mirëpo jashtë rrezikut për jetë. Njësia përkatës policore ka arrti të identifikojë dhe të arrestoj të dyshuarin mashkull kosovar (i mitur), i cili e kishte therur me thikë viktimën.”, bëri të ditur policia.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button