Një i vdekur dhe 1 mijë e 155 raste të reja me Covid-19

1 min read

Një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Kosovë, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Po ashtu bëhet e ditur se brenda 24 orëve janë regjistruar edhe 1 mijë e 155 raste të reja.

Ndërsa gjatë kësaj periudhe kohore janë raportuar 1 mijë e 850 të shëruar.

Në anën tjetër numri i rasteve aktive është 9 mijë e 592 persona./21Media