Policia ka bërë të ditur se dje në Prishtinë një burrë me shtetësi të huaj ka raportuar se disa persona ia kanë vjedhur çantën me dokumente personale dhe para.

”Ngjarja ka ndodhur pasdite dhe mashkull shqiptar me shtetësi të huaj, ka njoftuar se persona të panjohura i kanë vjedhur nga vetura: çantën me dokumente personale, dhe para”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Njësitë përkatëse kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë, rasti është duke u hetuar./21Media