Një “tragjedi njerëzore” po shpaloset në Ukrainë

Tom Tugendhat, deputet konservator dhe kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme, i ka përshkruar skenat e njerëzve duke lënë shtëpitë e tyre në Ukrainë si “një tragjedi njerëzore”.

Ai i tha BBC-së se “të shohësh këto kolona njerëzish të detyruar nga agresioni i zhveshur nga Rusia dhe nga Vladimir Putin është e tmerrshme dhe jashtëzakonisht e dhimbshme”, transmeton rtv21.tv.

“Ne duhet të mendojmë shumë qartë për familjet e copëtuara, jetët e ndara” tha ai dhe ka përsëritur thirrjet për sanksione më të ashpra ekonomike ndaj Rusisë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button