NORA E ARTË ! (Video)

1 min read

Kosova fiton edhe medaljen e dytë të artë në Olimpiadën 2020

Kosova ka arritur edhe një sukses historik në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke fituar medaljen e dytë të artë brenda tri ditësh. Xhudistja Nora Gjakova është shpallur kampione olimpike për kategorinë deri në 57 kilogramë. Këtë sukses madhështor, ajo ia dedikoi familjes dhe trajnerit, Driton Kuka.(E pergaditi-Art KUQI)/21Media