Notat e lojtarëve, Liverpool 0-1 Real Madrid

1 min read

Real Madridi është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Reali ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Liverpoolit.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes finale ishte portieri Thibaut Courtois, i cili pas shumë pritjeve u notua me 9.5.

Në anën tjetër, me notën më të ulët të ndeshjes u vlerësua zëvendësuesi Diogo Jota që u notua me 6.3.

Pas 90 minutave ndeshje, Real Madridi triumfoi në Paris me rezultat 1-0 dhe koleksionon titullin e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve./21Media