Nuhiu: Ndjej obligim të dorëhiqem

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu ka mbajtur konferencë për mediat

Në konferencën për media, ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë Agim Nuhiu deklaroi:

“Dëshiroj t’iu informoj se ndjej obligim moral, për atë që në periudhën 4 mujore të qëndrimit tim në krye të Ministrisë për Punë të Brendshme nuk arrita të largoj ndikimin e politikës nga strukturat udhëheqëse të Ministrisë për Punët e Brendshme, dhe prandaj do të kërkoj dorëheqjen time, por iu siguroj se do të bëj çmos për sigurimin e kushteve për transfer të pushtetit, dhe do të kërkoj përgjegjësi ligjore dhe penale edhe për strukturat udhëheqëse në Ministrinë e Punëve të Brendshme”.

Videon e shkurtër të momentit kur ministri publikon dorëheqjen e tij mund ta ndiqni më poshtë, shkruan rtv21.tv.

/21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button