“Kënga e jetës” është seriali me i ri që po transmetohet në RTV 21, nga ora 20:00. Pjesë e serialit janë emrat më të njohur të kinematografisë turke, në mesin e tyre janë edhe Burcu Biricik dhe Birkan Sokullu, shkruan rtv21.tv

“Birkani” është në rolin e “Kerim Cevher” një djalë i cili mundohet të dal kundër vendimeve të familjes së tij që i morën sa ai ishte fëmijë.  Por, kush është “Kerimi” në jetën reale?

Aktori ka 35 vjet dhe jeton në Stamboll. Ai u diplomua për radio dhe televizon në Universitetin Maltepe. Kohën sa ishte në studime ai punoi si model.

Aktori ishte i martuar në vitin 2012 me aktoren e njohur Asli Enver, por martesa e tyre zgjati vetëm deri në gushtin e vitit 2015./21Media