Sabitzer i rikthen epërsinë Austrisë kundër Holandës

(Lajm i përditësuar)

​Nuk ndalen golat, Sabitzer i rikthen epërsinë Austrisë kundër Holandës

Është shënuar edhe goli i pestë në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit, ku po luhet ndeshja e Euro 2024 mes Holandës dhe Austrisë.

Kombëtarja e Austrisë ka arritur ta rikthejë sërish epërsinë kundër Holandës, ku tani po avancon 3:2.

Golin e epërsisë e shënoi Marcel Sabitzer në minutën e 80’ të ndeshjes.

Golin e gjeni më poshtë.

CentreGoals. on X: “🚨🚨| GOAL: SABITZER GIVES AUSTRIA THE LEAD!!! Netherlands 2-3 Austria https://t.co/QcA7sbjHLO” / X


Holanda barazon sërish rezultatin kundër Austrisë

Është shënuar edhe goli i katërt në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit, ku po luhet ndeshja e Euro 2024 mes Holandës dhe Austrisë.

Kombëtarja e Holandës ka arritur ta barazojë sërish rezultatin në ndeshjen kundër Austrisë, ku tani shifrat janë 2:2.

Golin e barazimit për “Tulipanët” e shënoi Memphis Depay në minutën e 75’.

Golin e gjeni më poshtë.

CentreGoals. on X: “🚨🚨| GOAL: DEPAY WITH THE EQUALISER!!! Netherlands 2-2 Austria https://t.co/gCmYJoFOnn” / X


​Austria sërish në epërsi kundër Holandës (VIDEO)

Është shënuar edhe goli i tretë në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit, ku po luhet ndeshja interesante e Euro 2024 mes Holandës dhe Austrisë.

Kombëtarja e Austrisë e ka rikthyer epërsinë kundër Holandës, ku tani po avancon me shifrat 2:1.

Golin e epërsisë te austriakët e shënoi Romano Schmid në minutën e 59’.

Golin e gjeni më poshtë.

CentreGoals. on X: “🚨🚨| GOAL: SCHMID GIVES AUSTRIA THE LEAD!! Netherlands 1-2 Austria https://t.co/s7xuxVb3ES” / X


Euro 2024: Holanda e Austria publikojnë formacionet zyrtare

 

Sonte me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja interesante e Euro 2024 mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Austrisë.

Stadiumi “Olympiastadion” në Berlin do të jetë nikoqir i kësaj përballje, e cila i takon Grupit D të Kampionatit Evropian Euro 2024.

Në ndeshjen e fundit të zhvilluar, Holanda barazoi 0:0 me Francën, kurse Austria e mposhti 3:1 Poloninë.

Momentalisht, Holanda kryeson Grupin D me katër pikë, krahas Austrisë që renditet e treta me tri pikë.

Sa i përket ndeshjes së sotme, formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato i gjeni më poshtë.

Holanda (4-3-3): Verbruggen; Ake, Van Dijk, de Vrij, Geertruida; Veerman, Schouten, Reijnders; Gakpo, Depay, Malen

Austria (4-2-3-1): Pentz; Posch, Wober, Lienhart, Prass; Seiwald, Grillitsch; Wimmer, Sabitzer, Schmid; Arnautovic

Back to top button