Numri i të vdekurve shkon në 9 pas sulmit me dron në Kiev

Të paktën nëntë persona tani janë konfirmuar të vdekur si rezultat i një sulmi me dron rus në rajonin e Kievit të martën mbrëma, tha në një deklaratë të enjten shërbimi shtetëror i emergjencës i Ukrainës.

Shërbimi tha se ka përfunduar përpjekjet e shpëtimit dhe rikuperimit pasi gjeti nëntë trupa nga ndërtesa e shkatërruar.

Të martën, një valë sulmesh ruse me drone Shahed të prodhuar nga Irani goditi një ndërtesë banimi në qytetin Rzhyshchiv, rreth 80 kilometra në juglindje të kryeqytetit./21Media

Back to top button