Nutricionisti Agron Rexhepi jep këshilla se si të konsumohet iftari

Nutricionisti Agron Rexhepi sot në RTV21 u shpreh se pas prishjes së agjërimit duhet të bëhet një pauzë dhe është mirë që ushqimi të konsumohet me ndërprerje.
Ai në emisionin “Për ditë të mbarë” tha se është shumë me rëndësi që të arrihet pushimi prej 20 minutave.

Ndër të tjera, nutricionisti tha se pas iftarit është mirë të konsumohen çajrat, shkruan rtv21.tv

Muaji i Ramazanit ka filluar më 2 prill (e shtunë) dhe do të përfundojë më 1 maj (e diel). Dita e parë e Fitër Bajramit është më 2 maj (e hënë)./21Media

Back to top button