Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës u mblodh sot për të diskutuar rreth dialogut me Serbinë një ditë pas takimit të nivelit të lartë në Bruksel. Nga kjo parti deklaruan se do të insistojnë që disa detaje të dialogut të shihen edhe një herë.

Nga ana tjetër, lëvizja Vetëvendosje tha se qeveria aktuale është qeveri jo legjitime dhe nuk po punon në të mirën e vendit.

Ndërkaq, analisti politik Ramush Tahiri takimin e djeshëm në Bruksel e vlerësoi të suksesshëm./21Media

Përgatiti: Kujtesa Bajrami – Fana
Kamera: Lulzim Fana