Policia e Kosovës njofton se dje rreth orës 10: 51 në Pejë është raportuar për një rast që kanë shkelur rregullat kundër pandemisë.

Dy meshkuj dhe një femër kanë organizuar një agën familjar në një lokal- restorant në kundërshtim me vendimin e Qeverisë.

Sipas Policisë në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët komunalë të dy të dyshuarve u kanë shqiptuar gjoba mandatorë, ndërsa me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt./21Media