Osmani për sulmet ndaj gazetarëve në veri: Tregojnë qëllimet e Beogradit për të fshehur të vërtetën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ndaj sulmit që po iu bëhet gazetarëve në veri. Ajo ka thënë se këto sulme tregojnë qëllimet e vërteta të Beogradit për të fshehur të vërtetën.
“Sulmet ndaj gazetarëve që raportojnë nga veriu i Kosovës, nga bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiq, tregojnë qëllimet e vërteta të Beogradit për të fshehur të vërtetën. Udhëheqja e Serbisë mund të ketë ndryshuar që nga vitet ’90, por qëllimet e tyre nuk kanë ndryshuar. Ata do të dështojnë. Demokracia dhe shteti i së drejtës do të mbizotërojnë”, ka shkruar Osmani në Twitter./21Media

Back to top button