Pacolli: Dialogu të çojë në normalizimin e marrëdhënieve si dy vende që njohin njëra-tjetrën.-Pacolli: Herët të flasim për postin e presidentit.-Pacolli: S’jam për zgjedhje në pandemi

Pacolli: Dialogu të çojë në normalizimin e marrëdhënieve si dy vende që njohin njëra-tjetrën.-Pacolli: Herët të flasim për postin e presidentit.-Pacolli: S’jam për zgjedhje në pandemi

Aleanca Kosova e Re shpreh qëndrimin se Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që çojnë në njohje të ndërsjellë.

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli komentoi edhe kandidaturat për president si dhe mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje./21Media