Derbi më i madh anglez mes Manchester United dhe Liverpoolit, ende nuk ka filluar edhe pse ishte paraparë që të zhvillohej nga ora 17:30

Shtyrja e derbit është bërë për shkak të protestave të tifozëve të Manchester United, të cilët arritën të futen në fushën e stadiumit “Old Trafford”.

Tashmë, janë publikuar disa pamje nga protestat e tifozëve Old Trafford.