Tërmeti vdekjeprurës

Tërmeti vdekjeprurës

Tërmeti me magnitudë 6.7 la të vdekur së paku 14 persona, ndërsa të lënduar dhjetra të tjerë në Turqi.

Ai u regjistrua në afërsi të qytetit Sivrice në provincën lindore Elazig. Sipas EMSC, tërmeti pati një thellësi prej 10 kilometrash. Tërmeti u ndje në disa vende të tjera, përfshirë Irakun, Sirinë dhe Libanin.

Mediat turke, si dhe ato ndërkombëtare kanë publikuar disa pamje nga tërmeti vdekjeprurës./21Media