Pamjet ajrore tregojnë pasojat e tërmetit në Siri

Pamjet me dron tregojnë pasojat e tërmetit fillestar në Sarmada, në veriperëndim të Sirisë Idlib.
Anëtarët e mbrojtjes civile siriane, të njohur si Helmetat e Bardha, po ndihmojnë ekipet e shpëtimit në kërkimin e viktimave nën rrënoja.
Numri i të vdekurve në Siri dhe Turqi, ku goditën të dy tërmetet, po vazhdon të rritet./21Media

Back to top button