Moti në vendin tonë edhe sot do të jetë i paqëndrueshëm.

Në mëngjes do të jetë mot i nxehtë dhe me diell, por do të ketë edhe vranësira.

Ndërsa, pasdite pritet të ketë ndonjë rrebesh shiu me bubullimë.

Temperaturat në vise të ulëta do të lëvizin nga 16 deri 30 gradë Celsius, e në vise malore 12 deri 23 gradë Celsius. Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 2-6m/s. Indeksi UV: 8./21Media