Parashikimi i motit

Për sot (e mërkurë) parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e mjaft e fuqishme në regjionin e Gjakovës, me shpejtësi prej 20-57 km/h, sipas Meteo Kosova.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C.

Back to top button