Parashikimi i motit

Mot me diell dhe me vranësira

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion normal dhe stabil atmosferik.
Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 grad Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe jugperendimi me shpejtësi deri 5m/s./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button