Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -1 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 6 dhe 9 gradë Celsius.

Do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Back to top button