Mot me diell

Mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 gradë Celsius.

Po ashtu IHMK bën të ditur se Shtypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Mot i njëjtë në vendin tonë parashihet të mbizotërojë edhe ditën e mërkure. /21Media

12.06.2019 13.06.2019
Temp. Min 0C Temp. Max 0C Temp. Min 0C Temp. Max 0C
Prishtinë 15 27 15 32
Pejë 15 28 15 32
Prizren 16 29 16 33
Podujevë 15 27 16 31
Ferizaj 16 26 15 31
Gjilan 16 28 15 32
Gjakovë 16 29 16 33
Mitrovicë 15 28 15 31