Mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira

Mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) paralajmëroi se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

“Për sot, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-20 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-11m/s.”, bëhet e ditur në njoftimin e IHK-së.