Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës informoi se sot në vendin tonë to të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas parashikimeve, vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.”, informoi IHMK.